KONST / Litografier / Färglitografier 12022037
*
nr 1202 2037
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 3 st, Motivet: 14x22,20x16 22x11
Kondition: missfärgningar
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:30:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 21:46:10
1
200 kr
5/9 20:35:21
2
200 kr
5/9 20:35:21
1
200 kr (Budbetjänt)
5/9 20:35:41
2
250 kr
10/9 20:22:36
1
300 kr
10/9 20:24:51
2
350 kr
10/9 20:25:24
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Reinhold Ljunggren
Kondition: missfärgningar
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 1202 2037
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 3 st, Motivet: 14x22,20x16 22x11
Kondition: missfärgningar
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 21:46:10 | 1 | 200 kr |
5/9 20:35:21 | 2 | 200 kr |
5/9 20:35:21 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
5/9 20:35:41 | 2 | 250 kr |
10/9 20:22:36 | 1 | 300 kr |
10/9 20:24:51 | 2 | 350 kr |
10/9 20:25:24 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56